Medikų palaikymo iniciatyva
Rūpinamės tais, kurie kasdien rūpinasi kitais.

Psichologinė pagalba medikams, jų artimiesiems, vaistininkams ir medikų vaikams.
(Jei neveikia registracija, rašykite: palaikymoiniciatyva@gmail.com)

Registruotis (🕐 2min)

Apie šią iniciatyvą

Kiekvienas sveikatos priežiūros specialistas supranta – paciento gerovė yra pirmoje vietoje. Su sveikata dirbantys specialistai dažnai pamiršta, jog būtina pasirūpinti ir savimi, savo emocine sveikata – tai ypač svarbu tampa dabar, kai kasdien susiduriame su didžiule įtampa, visame pasaulyje nenumaldomai plintant COVID-19 infekcijai. Į stiprius stresinius išgyvenimus, kaip ši pandemija, kiekvienas reaguojame skirtingai: gali sutrikti miegas, padidėti nerimas, įtampa, irzlumas, suintensyvėti liūdesys, bejėgiškumo ir kaltės jausmai, baimė susirgti ar užkrėsti kitus. Pokalbis su profesionaliu psichologu ar psichoterapeutu gali palengvinti šią būseną.

Mūsų vizija – visiems Lietuvos medikams ir vaistininkams prieinamos nemokamos, konfidencialios ir operatyvios nuotolinės emocinės ir psichologinės pagalbos tinklas. Neabejojame, kad medikų darbe patiriama įtampą paveikia ir jų asmeninį gyvenimą, todėl šią pagalbą siūlome ir tiems, kurie būna šalia medikų ar šiuo metu dėl izoliacijos būti negali – medikų artimiesiems. Pandemijos metu nebereikės psichikos sveikatos specialisto ieškoti patiems – konsultaciją su specialistu suderinsime mes. Šiuo metu pagalbą pasiruošę teikti beveik 150 specialistų!

Rūpinamės tais, kurie kasdien rūpinasi kitais!

Ką daryti, jei reikia skubios pagalbos?

Esant neatidėliotinos pagalbos poreikiui, kreipkitės bendruoju pagalbos numeriu 112. Emocinės paramos linijos, į kuriuos galite kreiptis kitu metu: www.klausau.lt/telefonai. Pagalbą taip pat teikia: www.krizesiveikimas.lt.

Apie mus

Medikų palaikymo iniciatyva prasidėjo nuo Depresijos gydymo centro, kurie pakvietė Lietuvos psichologus solidarizuotis su medikais ir jiems teikti nuotolinę nemokamą pagalbą pasaulinės pandemijos metu. Netrukus Jaunųjų psichiatrų asociacija kartu su Vilniaus geštalto institutu pradėjo telkti visos Lietuvos psichologų ir psichoterpeutų pajėgas po vienu stogu – MEDo.lt. Palaikymą iniciatyvai išreiškė ir prie jos prisijungė specialistai iš daugybės organizacijų ir įstaigų:

Adlerio individualiosios psichologijos psichoterapijos ir analizės asociacija
Kauno psichoanalizės ir psichoterapijos studijų draugija
Lietuvos analitinės psichologijos asociacija
Lietuvos geštalto asociacija
Lietuvos grupinės analizės draugija
Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos asociacija
Lietuvos psichiatrų asociacija
Lietuvos psichoanalizės draugija
Lietuvos psichodramos asociacija
Lietuvos psichologų sąjunga
Lietuvos psichoterapijos asociacija
Lietuvos taikomosios psichologijos asociacija
Rytų Europos egzistencinės terapijos asociacija
Sisteminės šeimos psichoterapijos asociacija
Vilniaus geštalto institutas
Vilniaus psichoanalitikų draugija
Organizacijoms nepriklausantys profesionalai

Iniciatyvos partneriais tapo:

MEDo.lt
Jaunųjų gydytojų asociacija
VPSC Savižudybių prevencijos biuras